Aktywność obywatelska

Zapraszamy organizacje oraz grupy mieszkańców z Pomorza do składania wniosków. Do zdobycia dotacje na: realizację inicjatyw społecznych, projekty młodzieżowe i rozwój podmiotów non profit!

 

Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY to innowacyjny fundusz, który rozgrzewa więzi mieszkańców Pomorza! Skierowany jest do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz dobra wspólnego.

Do zdobycia maksymalnie 6000 zł na realizację Waszych inicjatyw lub do 10.000 zł na rozwój młodej organizacji!

Masz pomysł na działania w swojej okolicy? Nie wiesz skąd pozyskać środki na jego realizację i od czego zacząć? A może chcesz wzmocnić swoją organizację? Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

 

Jak to działa?

ETAP 1: Składanie wniosku – nabór trwa od 1 marca:

– do 4 kwietnia 2024 – inicjatywy młodzieżowe (dla samorządów uczniowskich/studenckich i rad młodzieżowych).

– do 4 kwietnia 2024 – inicjatywy i działania ze sfery pożytku publicznego

– do 5 maja 2024 – na wsparcie rozwoju młodej organizacji.

Złożenie wniosku odbywa się poprzez stronę: www.witkac.pl. Należy się zarejestrować, wybrać odpowiedni powiat (lub rodzaj dotacji) i wypełnić formularz on-line. UWAGA: Wnioski składa się wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą generatora. Istnieje także opcja wnioskowania poprzez przesłanie krótkiego filmu z opisem pomysłu!

ETAP 2: Wyłonienie zwycięzców:

7 maja – w konkursie na inicjatywy młodzieżowe

7 maja – w konkursie na inicjatywy i projekty z obszaru pożytku publicznego

14 czerwca – na wsparcie rozwoju młodej organizacji

ETAP 3: Realizacja projektu – projekty mogą być realizowane w terminach:

– od 15 maja do 30 listopada 2024 r. – inicjatywy młodzieżowe

– od 15 maja do 30 listopada 2024 r. – inicjatywy lub projekty ze sfery pożytku publicznego

– od 20 czerwca do 30 listopada 2024 r. – rozwój młodej organizacji pozarządowej.

 

Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY tworzony jest w partnerstwie, którego liderem jest Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych. Fundacja Pokolenia jest jednym z założycieli i członkiem konsorcjum od 2014 roku. – Pełnimy funkcję Operatora w powiecie tczewskim oraz powiecie gdańskim [bezpośrednie linki do naborów w generatorze].

 

Regulamin konkursu AS 2024 DO POBRANIA TUTAJ.

Regulamin konkursu młodzieżowego AS 2024 DO POBRANIA TUTAJ.

 

Bieżące informacje są także na stronie: www.akumulatorspoleczny.pl  oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/akumulatorspoleczny

 

Masz pytania dotyczące konkursu lub realizacji projektów? Potrzebujesz pomocy w obsłudze generatora wniosków? Weź udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym:

21.03. (czwartek) o 16:00 PRUSZCZ GDAŃSKI – Starostwo Powiatowe, sala obrad (ul. Wojska Polskiego 16)

22.03. (piątek) o 14:00 TCZEW – Fundacja Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6) – DLA MŁODZIEŻY

22.03. (piątek) o 16:00 TCZEW – Fundacja Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6)

23.03. (sobota) o 10:00 ON-LINE na platformie Zoom – wystarczy o wskazanej porze kliknąć w link: https://zoom.us/j/93140834736

25.03. (poniedziałek) o 17:00 ON-LINE – dotyczy dotacji na rozwój młodych organizacji – zapisz się: o.kazmierczak@stowdeb.pl ☎️882-063-053 [w odpowiedzi dostaniesz link do spotkania]

 

Zachęcamy do kontaktu z lokalnym Operatorem. W powiecie tczewskim i gdańskim jest nim Fundacja Pokolenia.

Chcesz skonsultować pomysł lub umówić się na doradztwo indywidualne? Zachęcamy do korzystania z możliwości konsultacji – nasi animatorzy pomogą dopracować Wasze wnioski. Kontakt: tel. 58 352 45 46, e-mail: akumulatorspoleczny@fundacjapokolenia.pl, FB: facebook.com/fundacja.pokolenia. Istnieje możliwość spotkania on-line lub osobistego w biurze Fundacji Pokolenia w Tczewie/w terenie (po wcześniejszym umówieniu).