Aktualności

Niedawno zakończyła się realizacja tegorocznego budżetu obywatelskiego, a już startujemy z kolejną edycją.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zatwierdził harmonogram Budżetu Obywatelskiego Tczewa na 2016 r. Zaproponowany został również projekt regulaminu nowej edycji. Już 15 października (godz. 16.00, sala obrad Rady Miejskiej – ul. 30 Stycznia 1) zapraszamy mieszkańców na spotkanie, gdzie omówione zostaną zasady budżetu obywatelskiego, będzie można podzielić się opiniami i zadawać wiele pytań.

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Tczewa – rozpoczęliśmy w 2014 r. kwotą 500 tys. zł, w tym roku mieliśmy do dyspozycji 1 mln zł, w 2016 –  również 1 mln zł.

– Przygotowania do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego rozpoczynamy wcześniej, po to, by na początku przyszłego roku już ogłaszać przetargi, szukać wykonawców, a w efekcie wcześniej zakończyć realizację projektów – tłumaczy Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – W stosunku do budżetu 2015 r. wprowadziliśmy nieznaczne  zmiany w regulaminie, np. taką, że zgłaszane projekty nie mogą wymagać pozwolenia na budowę. Pozostają dwie formy głosowania – tradycyjne wpisywanie się na listy popierające projekt oraz głosowanie internetowe.

Zaproponowany został równiez taki sam podział Tczewa na okręgi, a okręgom przypisano takie same kwoty jak w 2015 r.

Jak powiedział prezydent Tczewa, prawdopodobnie będzie to już ostatnia edycja budżetu obywatelskiego w takim kształcie. W przyszłości harmonogramy budżetu, ich regulamin mają być ujednolicone w całym Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot.

harmonogram budżetu obywatelskiego Tczewa 2016.doc

projekt Regulaminu budżetu obywatelskiego Tczewa 2016.doc

[ŹRÓDŁO]