Zapraszamy realizatorów projektów Działaj Lokalnie X 2017 do uczestnictwa w konkursie „Opowiedz…”, na najciekawsze sposoby opisywania podejmowanych działań i promocji inicjatyw społecznych. 

Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie.

Jest to konkurs zamknięty, skierowany tylko i wyłącznie do realizatorów projektów Działaj Lokalnie w 2017 roku.

Regulamin konkursu wraz z wytycznymi dostępny jest TUTAJ.

Ku inspiracji zapraszamy na stronę: http://dzialajlokalnie.pl/gala-dzialaj-lokalnie-ix-nami-poznalismy-spolecznikow-roku-2016/, gdzie publikowane są zwycięskie prace z poprzedniego konkursu.

Dodatkowo na stronie: http://dzialajlokalnie.pl/strefa-grantobiorcy/opowiedz/ znajdują się materiały pomocnicze, podpowiedzi i poradniki dla przygotowujących prace do konkursu.

Zatem do dzieła! Na najlepsze „opowieści” czekają nagrody finansowe! Na zgłoszenia czekamy do soboty 10 lutego 2018! Wyniki poznamy podczas oficjalnego podsumowania edycji 2017 Programu Działaj Lokalnie na przełomie lutego i marca.

By pomóc w przygotowaniu prac do konkursu organizujemy dwa bezpłatne spotkania warsztatowe w Tczewie:

  • 27 stycznia (sobota) w godz. 10:00 – 14:00 „WIDEO – jak stworzyć filmik promocyjny?”
  • 3 lutego (sobota) w godz. 10:00 – 14:00 „FOTO – jak zrobić dobre zdjęcie i stworzyć reportaż?”

Zajęcia odbędą się w Fundacji Pokolenia w Tczewie, a poprowadzą je: Magda Małyjasiak – profesjonalna fotografka z Trójmiasta, makapic studio oraz Filip Jędruch – dziennikarz Radia Tczew, Mobilny Doradca ICT.

Zapraszamy do udziału realizatorów projektów Działaj Lokalnie i ich wolontariuszy. Warsztaty obejmować będą także konsultacje, dlatego warto wziąć ze sobą materiały (a może nawet już gotowe prace) by omówić je z ekspertami. Na spotkanie należy przynieść laptopa (na zajęcia WIDEO) lub aparat cyfrowy/telefon z dobrym aparatem (FOTO).

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach mailem podając nazwę organizacji/grupy i liczbę osób do wtorku 23.01.2018.

W razie pytań służymy oczywiście pomocą!

Fundacja Pokolenia – biuro:
ul. Obrońców Westerplatte 6, 83-110 Tczew
Małgorzata Peplińska, tel. 58 352 45 46
mail: dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl