Włączenie społeczne

Aby Wasze podwórko już w 2020 roku stało się ładniejsze wystarczy złożyć prosty wniosek o dofinansowanie. Oto garść podstawowych informacji na temat konkursu.

  1. Musicie tworzyć grupę sąsiedzką minimum 5 osób (z czego chociaż jedna musi być pełnoletnia) i mieszkać na terenie Zatorza lub Starego Miasta.
  2. Możecie uzyskać dofinansowanie w kwocie od 500zł do 15.000zł na upiększenie najbliższego otoczenia np. podwórka, placu przed Waszym domem, wspólnego ogródka i inne wspólne przestrzenie.
  3. Z dofinansowania możecie zakupić prawie wszystko np. leżaki, hamaki, meble miejskie, sfinansować zamontowanie stojaków rowerowych, budowę piaskownic, trzepaków. Możecie tworzyć murale, instalacje, graffiti i inne rzeczy jakie Wam przyjdą do głowy, a zostaną pozytywnie ocenione przez komisję konkursową. Im pomysł bardziej szałowy i nowatorski, tym większe szanse na dofinansowanie. Odważnie!
  4. Projekty powinny zakładać zaangażowanie Waszej grupy. Chodzi o to, żeby też coś zrobić własnymi rękami. Im większe zaangażowanie grupy, tym lepiej.
  5. Terminy:

– w styczniu możemy się spotkać, odpowiedzieć na Wasze pytania, pomóc w wypracowaniu koncepcji. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

– 20 i 27 stycznia, dla chętnych odbędą się warsztaty kreatywne, by Wasze wnioski były świetne.

najpóźniej do 10 lutego musicie złożyć listy intencyjne, z opisem tego co chcecie zrobić. Na ich podstawie komisja konkursowa wyłoni inicjatywy do dofinansowania.

  1. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ (do pobrania).
    Załączniki: 1 – zgoda właściciela na wykorzystywanie gruntu i 2 – zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie.Dodatkowy załącznik – (nieobowiązkowy) szablon listu intencyjnego.

 

 

Szczegółowych informacji udzielają: Gosia Pelplińska i Łukasz Rościszewski w biurze Fundacji Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6) i pod nr tel. 58 352 45 46 w godz. 11:00-15:00.

 

Konkurs organizowany jest przez koalicję organizacji pozarządowych: Fundację Pokolenia, Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie, Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa w partnerstwie z Gminą Miejską Tczew. Działanie realizowane w ramach projektu „Miasto od Nowa. Rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.