Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbywa się co dwa lata, a tym razem zawita do Tczewa. Już w tym tygodniu w piątek (27.10.) w naszym mieście pojawią się goście z całego województwa. To szansa na integrację trzeciego sektora, ale i na poruszenie ważkich tematów.

Goście, dyskusje, debaty

Hasło tegorocznego wydarzenia to: “Współpraca 2.0. Wartości, przekonania, działania – aktualizacja”. Nie są to słowa rzucone na wiatr, bowiem w trakcie wydarzenia będziemy rozmawiać o wspólnym działaniu na różnych polach. Nie będziemy mówić tylko o kontekście lokalnym, czy wojewódzkim, a także o ogólnopolskim. Doradczyni w Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Premiera RP dr Agnieszka Rymsza opowie o współpracy z NGO na szczeblu rządowym, czyli o Narodowym Instytucie Wolności.

Szukanie odpowiedzi

Nie obędzie się bez zadawania trudnych pytań. W trakcie sesji plenarnej zapytamy “Po co nam Rady?”. Mowa o dwóch ciałach – Pomorskiej Radzie Organizacji Pozarządowej i Pomorskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego. W trakcie debaty oksfordzkiej z kolei dwie strony zmierzą się w walce na argumenty, próbując obalić lub udowodnić tezę: “Pełnomocnicy ds. współpracy JST-NGO nie są potrzebni.”

Oprócz dyskusji – merytoryka i … potknięcia z uśmiechem

Przygotowaliśmy aż 5 sesji tematycznych – w ich trakcie poruszymy szereg tematów, od współpracy z biznesem i nowych technologii w działalności NGO, aż po ekonomię społeczną. A wieczorem? Kolacja integracyjna połączona z prezentacją wpadek społecznych – zorganizowana na zasadzie FuckUp Nights.

Serdecznie zapraszamy do udziału i kontaktu odnośnie wydarzenia.

POBIERZ PROGRAM

ZAPISY

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Artur Rajkowski, Fundacja Pokolenia, rajkowski@dobrarobota.org, tel. 791 939 395.

 

Pomorskie Forum organizuje Pomorska Rada Organizacji Pozarządowych, Fundacja Pokolenia, Stowarzyszenie Podaj Rękę i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota.

 

Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Powiat Tczewski, Urząd Miejski w Tczewie, Dom Przedsiębiorcy i Fabryka Sztuk.

 

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich, Starosta Powiatu Tczewskiego – Tadeusz Dzwonkowski oraz Prezydent Tczewa – Mirosław Pobłocki.

PRZECZYTAJ O FORUM TEŻ TU

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
OWES Dobra Robota