Przekaż nam 1% rozliczając swój PIT – to nic nie kosztuje!
Wystarczy w odpowiedniej rubryce deklaracji podatkowej wpisać nasz numer KRS: 0000125212.

Środki z odpisów 1% zasilą programy grantowe Działaj Lokalnie i Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY – przeznaczymy je na dofinansowanie inicjatyw społecznych mieszkańców Pomorza.

Skorzystaj z dedykowanego programu i rozlicz PIT szybko, łatwo i bezpłatnie: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000125212/

Jeśli potrzebujesz pomocy, przyjdź do nas! Wypełnimy PIT za darmo za Ciebie.
Zapraszamy w soboty od 9:00 do 13:00 do naszego biura przy ul. Obrońców Westerplatte 6 w Tczewie (kontakt: 58 352 45 46).

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu „PITax.pl dla OPP”

„Rób to, co możesz, tym, co posiadasz, i tam, gdzie jesteś.”

Theodore Roosevelt

Fundacja Pokolenia powstała w 2002 roku. Wśród obszarów strategicznych znajdują się: włączenie społeczne, aktywność obywatelska oraz ekonomia społeczna. Nasze działania realizujemy budując sieć współpracy w oparciu o wspólnie zidentyfikowane wartości i cele. Wdrażmy, zarówno w zarządzaniu organizacją, jak i poszczególnych projektach, partycypacyjny model, oparty na zaangażowaniu i wspólnym podejmowaniu decyzji. Skupiamy się na wspieraniu społeczności lokalnych Tczewa i Powiatu Tczewskiego, ale także Subregionu Nadwiślańskiego oraz całego Pomorza.

Włączenie społeczne: oferujemy wsparcie dla osób oddalonych od rynku pracy, z barierami społecznymi (m.in. bezdomni, wychodzący z uzależnień czy niepełnosprawni). Pomagamy rozwiązać różne problemy, pokonać przeszkody i znaleźć zatrudnienie. Prowadzimy Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim.

Aktywność obywatelska: pobudzamy i wspieramy lokalną aktywność. Kształcimy liderów społecznych, rozwijamy wolontariat oraz dofinansowujemy oddolne inicjatywy mieszkańców. Przyznajemy dotacje w ramach Programu Działaj Lokalnie i autorskiego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY.

Ekonomia społeczna: prowadzimy Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES Dobra Robota. Wspieramy powstawanie biznesów społecznych i tworzenie miejsc pracy dla osób wykluczonych. Sami też kreujemy lokalne rozwiązania – powołaliśmy 2 przedsiębiorstwa społ.: Tczewscy Kurierzy Rowerowi i Spółdzielnia lodziarska „Jasna”.

Wesprzyj nasze działania poprzez 1% podatku:
Środki z 1% zostaną przeznaczone na wsparcie działań Fundacji Pokolenia, szczególnie na dofinansowanie oddolnych inicjatyw mieszkańców Pomorza w ramach naszych programów: Działaj Lokalnie i Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY.

Za każdy odpis podatku serdecznie dziękujemy!